Özgeçmiş

M.Ayhan Dayoğlu-Yönetici Koçu

Tutku, Deneyim, Sonuç

Ayhan Dayoğlu, 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden (YTÜ) Makina Mühendisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra YTÜ ve Sabancı Üniversitesi’nden sırasıyla MBA ve Executive MBA derecelerini almıştır.

Ayhan, 1992 yılında Daf Bus ve Thermo King’den sorumlu satış sonrası servis müdürü olarak Boronkay’da çalışmaya başladı. 1998 yılında yedek parça ve satış sonrası hizmetler müdürü olarak Sabancı Holding’e ait Temsa’ya geçti. Daha sonra Türkiye pazarında satış, pazarlama, satış sonrası servis & yedek parça aktivitelerinden sorumlu otobüs grubu yönetici direktörü oldu ve Adana’ya taşındı. Ayhan, daha sonra Temsa Egypt’in genel müdürlüğüne atandı ve Ekim 2011’e kadar Kahire’de yaşadı.

Temsa’da geçen uzun ve eğitici dönemden sonra Ayhan, Sabancı Holding ve Ageas’ın hissedarı oldukları Aksigorta’ya icra kurulu üyesi ve hasar ve operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı. Ayhan, Aksigorta’da 350 milyon USD’lik hasar bütçesini yönetti ve şirketin büyüme ve kârlılığını desteklemek için hasar ve sağlık operasyonlarını yeniden yapılandırdı.

Ayhan, kuruluşların yıkıcı zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için 2016 yılında Arkeon Danışmanlık Ltd. Şti.’yi kurdu. Belirsiz dönemlerde şirketler için inovatif yaklaşım sergileyerek gerekli çalışmaları yapma konusunda en önemli konunun üretken / mutlu çalışanlar olduğuna inanan Ayhan çevresindeki insanların becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Bu bağlamda Arkeon, Mayıs 2022 tarihinde imzalanan antlaşmayla Flow Coaching & Leadership Institute’nin Euroasia ve MENA bölgesi temsilcisi olmuştur. Bu yeni oluşumda Ayhan Bölge Direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

ACTP onaylı Gestalt Koçluğu, Gestalt Grup Koçluğu, Flow Takım Koçluğu ve Adizes Entegratör Programlarını tamamlayan ve yönetim ve strateji alanında doktora çalışmasına devam eden Ayhan 2.000 saatin üzerinde bireysel ve kurumsal grup koçluk, mentorluk ve eğitici koçluk tecrübesine sahiptir.

Hali hazırda Ana Sigorta A.Ş. yönetim kurulu üyesi olan Ayhan evli ve bir çocuk babasıdır.