Hakkımızda

M.Ayhan Dayoğlu

Arkeon Danışmanlık Ltd. Kurucusu

 

 Tutku, Deneyim, Sonuç

Ayhan Dayoğlu, 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden  (YTÜ) Makina Mühendisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra YTÜ ve Sabancı Üniversitesi’nden sırasıyla MBA ve Executive MBA derecelerini almıştır.

Ayhan, 1992 yılında Daf Bus ve Thermo King’den sorumlu satış sonrası servis müdürü olarak Boronkay’da çalışmaya başladı. 1998 yılında yedek parça ve satış sonrası müdürü olarak Sabancı Holding’e ait Temsa’ya geçti. Daha sonra Türkiye pazarından sorumlu otobüs grubu satış & pazarlama direktörü oldu ve Adana’ya taşındı. Ayhan daha sonra Temsa Mısır’ın genel müdürlüğüne atandı ve Ekim 2011’e kadar Kahire’de yaşadı.

Temsa’da geçen uzun ve eğitici dönemden sonra Ayhan, Sabancı Holding ve Ageas’ın hissedarı oldukları Aksigorta’ya hasar ve operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı. Ayhan, Aksigorta’da 350 milyon dolarlık hasar bütçesini yönetti ve şirketin büyüme ve kârlılığını desteklemek için hasar ve sağlık operasyonlarını yeniden yapılandırdı.

Ayhan, günümüzde organizasyonların sürekli olarak karşı karşıya oldukları yıkıcı güçlüklerle başa çıkmalarına destek olmak için Ağustos 2016’da Arkeon Consulting Ltd.’i kurdu. Arkeon, Flow Coaching (Sberbank / Denizbank, Toyota, Data Market, Girisim Factoring, Karinca Logistics ve Vestel), Ford Trucks, Prosell (Monsanto Türkiye için), Smaftco, Kemahlıoğlu Plastik, Aksam,AIM (Emek Perçin) ve Auto King ile bugüne kadar çeşitli projeler gerçekleştirdi.

Ayhan, çağın gerektirdiği adımları atarken en önemli etkenin üretken / mutlu çalışanlar olduğuna inanır ve etrafındaki insanların becerilerini geliştirmeye odaklanır. Ayhan, ICF onaylı Gestalt Koçluğu, Gestalt Group Koçluğu ve Flow Takım Koçluğu Programlarını tamamlamıştır. Ayhan, 700 saatin üzerinde kurumsal koçluk ve eğitim tecrübesine sahiptir.

Adizez Institute pazarlama işbirlikçisi olan Ayhan Yönetim ve Strateji doktora öğrenimine devam etmektedir.